Gevher Nesibe Mah. Tekin Sokak No:4
İmtaş İş Merkezi 38/39
Kocasinan/KAYSERİ
BİLGİLİ İÇERİKLER
2 Ağustos 2022
Çalışma yapılacak olan mekanların tasarımından, restorasyon sürecinden ve tüm bu aşamalar dahilinde görev alabilecek diğer iş dallarının organizasyonundan sorumlu olan kişi veyahut kişilere yüksek mimar denilmektedir. Organizasyon süreci kapsamına; jeoloji mühendisi, peyzaj mimarı, inşaat mühendisi, iç mimar ve benzeri birçok iş dalı dahil olmaktadır.
2 Ağustos 2022
Yaradılış dediğimiz o andan itibaren insanoğlu doğa ile iç içe olmaya, doğaya hükmetme arzusu ile ona yön vermeye başlamıştır. Ancak ilerleyen tarihsel süreçte insanın, doğayla olan etkileşimi daha ciddi boyutlara ulaşmış, ilk başlardaki o basit etkiler, yerini yıkıcı etkilere, doğaya verilen ciddi zararlara bırakmıştır. Gelişen teknoloji ve ona bağlı hayat kalitesine rağmen verilen bu zararların hiçbir şekilde farkına varamamış, ancak günümüz çağında yeni yeni fark etmeye, daha doğrusu o zararların ciddi etkilerini yaşamaya başladığımız bir süreç içerisindeyiz. Peki, sizce doğaya verilen en büyük zarar nedir? Cevap tek kelime; yapılaşma...
2 Ağustos 2022
Artan nüfusa bağlı olarak, yapılaşmanın kontrolsüz bir şekilde ilerlemesi, doğaya düşman mimari proje ve inşaatların artması çevresel sorunların artmasında büyük bir etki payına sahiptir. Bu konrolsüz yapılaşma süreci dahilinde doğal kaynakların, enerjilerin yoğun şekilde kullanılması ve dış çevreye zarar verecek şekillerde atık haline getirilmesi, aslında tüm çevresel sorunların tetikleyicisidir. Yapıların ve yapılarda kullanılan hafriyat malzemelerinin çevresel boyutta etkilere sahip oldukları ve çeşitli kriterlerde doğrultusunda etki boyutlarının değişebileceği büyük oranda göz ardı edilmiştir.
2 Ağustos 2022
İnsanoğlunun en temel ihtiyaçları arasında yer alan “barınma ihtiyacı”, tarihsel süreçte birçok değişikliklere maruz kalmıştır. Artık önemli olan ise, doğallık ve modernizmin birleşimi, hem işlevsel hem de şık mimari tasarımlara sahip evlerdir. PGL İç Mimarlık Ofisi olarak bizlerde, sizlere çağımızın gerekliliklerini eksiksiz şekilde taşıyan, doğal ve işlevsel tasarımlara sahip, yaşamsal gerekliliklerle bağını kusursuz bir şekilde koruyan yuvalar sunmayı misyon benimsemiş ve bu yönde iç mimar ev dekorasyon, dış cephe tasarımı, iç mekan tasarımı, peyzaj tasarımı gibi alanında en iyi hizmetleri sunmaktayız.
2 Ağustos 2022
Kişilerin istekleri, ihtiyaçları ve gereksinimleri doğrultusunda tasarımları yapılan, “müstakil ev” olarak da tanımlanan yapılara kişiye özel “Villa” denilmektedir. Lakin tabi ki, bu tasarım süreci esnasında dikkat edilmesi gereken belirli önemli noktalar vardır;
2 Ağustos 2022
Günümüzde birçok insan evini yenilemekten, evininin iç dekorasyonunu değiştirmek uzak duruyor. Aslında bir anlamda korkuyor. Zira bu yenilenme sürecinin fazlasıyla masraflı olacağına ve uzun bir zaman dilimini kapsayacağına yönelik kabul görmüş bir yanlış algı mevcut. Ancak belirtmek gerekiyor ki doğru iç mimarlık uygulamaları ile gayet kısa sürede, müşterinin bütçesi doğrultusunda güzel yenilikler, iç dekorasyon tasarımları gerçekleştirilebilir.
2 Ağustos 2022
Doğru mimarlık ofisi ile çalışmak, doğru tercihi yapmak hayalinizdeki eve ulaşmaktan tutun, ilerleyen süreçte hayatınıza birçok yönden etki eden bir durumdur. Unutmayın ki, alacağınız veya almayı düşündüğünüz hizmetlerin hiçbirisi basit işlemler değildir. Işıklandırma, mobilyaların dizaynı, odaların renklendirilmesi, tüm bu aşamalar hayat kalitenizde belirleyici rollere sahiptir. Bunun bilincinde olarak sektördeki en iyilerle çalışmanız, hayalinizdeki eve ulaşmanızı ve hedeflenen projenin başarıyla sonuçlanmasını sağlayacaktır.